3 otázky pro nového majitele

Jak jste asi zaznamenali náš klub změnil kompletní identitu. Nový název, logo i barvy jsou první realizovanou vizí nového majitele, jímž je P.K. Naše redakce ho zastavila na pár slov.

Proč jste se rozhodl koupit zrozna německý fotbalový klub dlouhodobě se potácející na dně nejnižší ligy?
Pochopitelně jsem měl původně plány věnovat se týmu v České republice. Jelikož ke koupi žádný nebyl, rozhodl jsem se pro Německo. Zpětně to beru jako výhru. Německo je fotbalovější země a je to znát fungováním klubů i v nižších ligách. A proč zrovna Tento klub? Velkou roli hrála dosažitelná cena a potenciál, jenž v něm vidím.

Proč zrovna název Sumci? Možná fanoušci neví, že jste kromě názvu autorem i loga.
Jsem z jižních Čech, které jsou známé svými četnými rybníky, mám rád přírodu a sumec mi přijde jako velmi zajímavá ryba. Ulovit sumce je vždy jedním z vrcholů rybáře. To se nepovede jen tak někomu. Tak doufám, že to ani porazit náš klub bude spíše výjimečnost pro soupeře (úsměv)

Jaké jsou cíle pro probíhající sezónu a do budoucna?
Pro probíhající sezónu vůbec žádné. Potřebuje čas na rozkoukání, poznání hráčů a pochopení ekonomiky klubu. Myslím, že do konce sezóny si tedy nemůžeme dávat žádné cíle. A co se ýče budoucnosti - je to jednoduché. Postup do vyšší ligy a přilákat fanoušky. O tom, jak moc je to vzdálená budoucnost ukáže právě toto období, kde budu poznávat prostředí klubu a kvalitu soupeřů.